Nowy portret z twórczości Stasiaka w galerii muzealnej

Pragniemy podzielić się z Państwem wspaniałą wiadomością: do ekspozycji stałej w galerii Malarstwa Bocheńskiego Muzeum im. prof. Stanisława Fischera, dołączył obraz Ludwika Stasiaka „Portret żony artysty wśród kwiatów” . Jak wspominaliśmy wcześniej, zakup ten, znacząco wzbogacający w naszych zbiorach dorobek malarski Stasiaka, nie byłby możliwy gdyby nie pozyskane w tym celu dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z budżetu państwa w ramach programu własnego Narodowego Instytutu Muzeów – Rozbudowa Zbiorów Muzealnych. Niestety muzeum bocheńskie z własnych  środków budżetowych nigdy nie mogłoby pozwolić sobie na kupno tak kosztownego obrazu. Tym bardziej więc cieszy fakt, że dzięki pomyślnie pozyskanym funduszom udało się to cenne dzieło włączyć do muzealnej kolekcji.

„Portret żony artysty wśród kwiatów” wspaniale wpisuje się w charakter naszych zbiorów; oprócz walorów artystycznych posiada też swoistą wartość dokumentacyjną, przedstawia bowiem znaną postać – Marię Antecką, należącą do dawnych mieszkańców miasta. Mamy nadzieję, iż nasz nowy eksponat spotka się z entuzjastycznym odbiorem ze strony osób odwiedzających nasze muzeum.

Wyrażamy podziękowania pracownikom muzeum, którzy przyczynili się do pozyskania środków na zakup obrazu wypełniając wzorcowo wniosek o dofinansowanie: pani kustosz Agnieszce Truś-Bakalarz i pani księgowej Ewie Wrotniak.